Zainwestuj na roztoczu

Zainwestuj na Roztoczu z Lubelskim Regionalnym Funduszem Rozwoju

Startują pożyczki dla przedsiębiorców z województwa lubelskiego, w szczególności na rozwój turystyki

 

Atrakcje turystyczne, unikalna przyroda, różnorodność krajobrazowa i kulturowa – to atuty Roztocza, które odpowiednio wykorzystane mogą stać się jednym z motorów rozwoju regionu lubelskiego. Do rozwinięcia branży turystycznej potrzebny jest kapitał. Można go otrzymać dzięki preferencyjnym pożyczkom z Lubelskiego Regionalnego Funduszu Rozwoju.

W dniu 30 stycznia 2024 r. Zarząd Województwa Lubelskiego przyjął projekt pn. „Program Rozwoju Roztocza – województwo lubelskie”. Skuteczne wdrożenie Programu zależy od dobrej współpracy różnych podmiotów.

Przygotowaliśmy projekt dokumentu „Program Rozwoju Roztocza – województwo lubelskie”, który kompleksowo określa wizję i cele rozwoju Roztocza do 2030 roku. Program ten pozwoli tak zaplanować działania, aby mieszkańcy i turyści mogli korzystać z potencjału całej tej pięknej krainy geograficznejmówi Jarosław Stawiarski, marszałek Województwa Lubelskiego.

Z tej okazji Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju uruchomił specjalną pożyczkę INWESTYCYJNO-OBROTOWĄ. Oferta LRFR kierowana jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oczywiście wliczając w to jednoosobowe działalności gospodarcze, posiadających: siedzibę, oddział, filię lub zakład produkcyjny na obszarze województwa lubelskiego.

Wnioskujący mogą ubiegać się o wparcie w wysokości do 5 mln zł, przy czym wysokość części obrotowej pożyczki nie może być większa niż część inwestycyjna. Maksymalny okres spłaty wynosi 10 lat (tj. 120 miesięcy). Przedsiębiorcy mogą liczyć na znacznie korzystniejsze niż rynkowe oprocentowanie pożyczki, które jest stałe w całym okresie jej obowiązywania i wynosi od 1,07% na zasadach pomocy de minimis.

Priorytetowymi kierunkami inwestycji są w szczególności obszary związane z turystyką i zdrową żywnością, usługi prozdrowotne, zielona gospodarka (w tym: termomodernizacja, wytwarzanie zielonej energii), cyfryzacja oraz procesy logistyczne. Pieniądze będzie można przeznaczyć m.in. na finansowanie zakupu, budowy lub modernizacji nieruchomości przeznaczonej np. na obiekty noclegowe, sportowo-rekreacyjne czy gastronomiczne, zakup pojazdów, maszyn i urządzeń, przeznaczonych na cele związane z prowadzoną działalnością i inne inwestycje służące poszerzeniu oferty, podniesieniu jakości usług świadczonych bezpośrednio dla turystów i mieszkańców regionu.

–  Oferowana pożyczka inwestycyjno-obrotowa stanowi doskonałe uzupełnienie dotychczasowej oferty Lubelskiego Regionalnego Funduszu Rozwoju i jest odpowiedzią na zgłaszane potrzeby przez przedsiębiorców z Lubelszczyzny. Mam nadzieję, że ten model wsparcia, przyczyni się do dalszego dynamicznego rozwoju województwa lubelskiego oraz lokalnej gospodarki, a realizowane przedsięwzięcia inwestycyjne będą wartością dodaną dla całego regionumówi Rafał Langiewicz, prezes zarządu LRFR Sp. z o.o.

LRFR już czeka na wnioski od przedsiębiorców.

Skip to content